Výlety, atrakce, zábava

Značená cyklotrasa č. 3066 v místě ubytování (Nakléřov - Ploskovice 38,5 km,) odbočka z Labské stezky, která vede z Německa k prameni Labe.

Ekofarma Babiny, prodej bio produktů, chov skotu 3km

Turistické možnosti nabízí návštěva Muzea E. Hibsche v Homoli u Panny (1 km), výlet na Kalich, Pannu a Sedlo - tři vrchy s pozůstatky hradů v bezprostřední blízkosti, skanzen v  Zubrnicích (7 km), hlad a žízeň lze zahnat v místní restauraci (1 km), v dostupném okolí jsou rybníky a v zimním období sjezdovka s vlekem (Malečov 7,5 km) nebo lyžařský areál Telnice (30 km).

Mezi nejzajímavější místa v širším okolí patří Hřensko s Pravčickou branou (36 km), plavbou na loďkách v soutěskách a výletem na Mezní louku. Krásnou přírodu naleznete v Jetřichovicích (41 km), kde je možné navštívit Dolský mlýn (Pyšná princezna), Mariinu vyhlídku či loupežnický skalní hrad Šaunštějn. Doporučujeme rovněž navštívit Tisou (32 km) v blízkosti německých hranic, kde se nachází mnoho pískovcových skal a je zde několik turistických okruhů.

V oblasti se celoročně koná mnoho vyhlášených tradičních akcí - masopust (Homole u Panny), jarmarky (Úštěk, Zubrnice), Pivovarské slavnosti Pivovaru Velké Březno, třebušínské Husitské slavnosti.

Pro milovníky hub doporučujeme navštívit místní lesy - houbařský ráj.

Možnosti koupání: jezero Chmelařkoupaliště Na Písečném ostrově LitoměřiceŽernosecké jezeroaquapark Děčínjezero Miladakoupaliště OprámHolanský rybník.